BLOG

Chcete krb? Ako ho vybrať, ako v ňom správne kúriť a čo všetko treba vedieť?

20. júna 2018

Pri výbere krbu musíte mať v prvom rade jasno v tom, či vám bude krb slúžiť ako dekorácia alebo zdroj tepla. Dekoratívny krb, čiže biokrb, si môžete dovoliť aj v bytovke či paneláku, má minimálny výkon a oproti krbovým kachliam je lacnejší.

Čítať viac

Hľadáte krb pod komín ZOP?

20. júna 2018

Spoločnosť ZOP je jedným z najväčších importérov a distribútorov krbov, kachlí a materiálov potrebných ku stavbe krbov na Slovensku. Ideálne je podľa nášho názoru zaobstarať si krb aj komín, prípadne komínový systém ako celú zostavu – jednej značky a nie „skladačky“ (viacero značiek, viacerí výrobcovia).

Čítať viac

Potrebujem nový krb a k nemu komín – ako si správne vybrať?

20. júna 2018

Pri výbere nového krbu a komína máte množstvo možností – zoženiete najrôznejšie dizajny a štýly od vysoko výhrevných modelov až po dekoratívne s nízkou výhrevnosťou. Krb, v ktorom budete na udržiavanie ohňa spaľovať drevo je jediný druh krbu, ktorý si vyžaduje klasický komín ako ho všetci poznáme a dymovod.

Čítať viac

Do letnej kuchyne potrebujete nielen sporák

20. júna 2018

Príprava jedál vonku na záhrade už nie je populárna iba v krajinách s teplou klímou po celý rok. Aj v našich končinách si radi pripravíme chutné jedlo v letnej kuchyni. Čo sa týka zariadenia letnej kuchyne, existuje veľa možností – na internete či v obchodoch nenájdete len grily, ale aj sporáky, krby, pizza pece, údiarne a kompletné vybavenie celej kuchyne.

Čítať viac

Komíny a komínové systémy ZOP, ktoré vydržia

20. júna 2018

Napriek tomu, že oheň bol srdcom domova po tisíce rokov, komíny sa používajú iba zopár storočí. Ľuďom už prestal stačiť otvor v streche, kadiaľ unikal dym. Potrebovali nejakým iným spôsobom odviesť dym von, ako len rovno hore. Aj preto sa ohnisko presunulo zo stredu miestnosti do rohu alebo ku niektorej zo stien.

Čítať viac

Komíny s najlepším pomerom ceny a kvality od výrobcu

20. júna 2018

Ak staviate alebo renovujete, určite chcete komín, ktorý vám bude spoľahlivo a dlho fungovať. Komín nielenže dodáva domu svoj charakter, ale je tiež nevyhnutný ak si chcete užívať výhody krbu, kachlí, pece, či kotla na tuhé palivo. Síce dokážete pripojiť zlé výhrevné teleso na dobrý komín, ale pripojiť dobré zariadenie na zlý komín nejde.

Čítať viac

Krbové kachle a sporáky – najväčší výber na Slovensku

20. júna 2018

Nové krbové kachle môžu byť cenovo efektívnejšou alternatívou k tradičnému elektrickému vykurovaniu či boileru. Sporák na tuhé palivo je svojou jednoduchosťou pri tepelnej úprave jedál a vykurovaní zároveň neprekonateľný.

Čítať viac

Krbové kachle – čo potrebujete vedieť pred ich inštaláciou?

20. júna 2018

Ak budete nové kachle napájať na existujúci komín, pred inštaláciou si dajte komín vyčistiť. Komín musí byť na kúrenie tuhým palivom vhodný (nemôžete na tento účel použiť komín, ktorý predtým slúžil na kúrenie plynom). Komínová vložka je pre kachle na tuhé palivo najvhodnejšia, kachle budú pracovať oveľa efektívnejšie a bezpečnejšie.

Čítať viac

Akumulačné keramické krbové kachle. Prečo akumulácia?

20. júna 2018

Keramické krbové kachle spájajú tradičný materiál – keramiku, moderné technológie a ručnú prácu dovedna. Akumulačné schopnosti umožňujú kachliam do seba absorbovať teplo, čím sa predlžuje hrejivý pôžitok z kúrenia tuhým palivom. Nabíjajú sa rýchlo, teplo uvoľňujú pomaly.

Čítať viac

Čo treba vedieť ak si chceme obstavať krb, krbovú vložku

20. júna 2018

bstavba krbu alebo krbovej vložky sa zhotovuje najčastejšie z izolačných materiálov, ktoré majú vysokú tepelnú odolnosť. Veď teploty vo vnútri krbu s uzatvárateľnou krbovou vložkou dosahujú teploty až 300˚C. Nevhodné a aj nebezpečné sú bežné materiály ako napríklad sadrokartóny (aj protipožiarne), rôzne stavebné tvarovky, pórobetóny a betóny, ak nie sú dodatočne zvnútra izolované.

Čítať viac

Partneri