BLOG

Čo potrebujem vedieť pred tým, než si zakúpim krbové kachle?

18. mája 2018

Príjemné letné počasie je ideálnym obdobím na modernizáciu vytápania, obzvlášť, ak už nefunguje zrovna tak, ako by malo. Ak premýšľate nad tým, aké krbové kachle by boli pre vás najideálnejšou voľbou, neváhajte a inšpirujte sa nasledujúcimi radami.

Čítať viac

Vyvarujte sa nesprávnemu výberu komína

18. mája 2018

Vedeli ste o tom, že zákazníci si najčastejšie „lámu“ hlavu nad tým, ako vybrať správny komín? Totiž, výber nie je vôbec taký jednoduchý, ako sa môže spočiatku zdať, a práve preto je dôležité vyvarovať sa chybám, ktoré by mohli zásadne skomplikovať inštaláciu komína ako takého.

Čítať viac

Aký komín realizovať pri stavbe krbu: nerezový alebo murovaný?

18. mája 2018

Nie je žiadnym tajomstvom, že práve komín je dôležitým technickým prvkom pri stavbe domu. Práve ten má na starosť vykurovanie celého objektu, no to nie je ani zďaleka všetko. Komín ako základný prvok domu musí doň architektonicky zapadať, aby v konečnom dôsledku vyzeral vzhľad budovy efektívne.

Čítať viac

Kachľové pece sa stanú dominantou vašej miestnosti

18. mája 2018

Ak ste milovníkom nadčasových kúskov, ktoré nádherne doplnia váš interiér, jednoznačne porozmýšľajte nad kachľovou pecou, ktorá sa rázom stane dominantou vášho príbytku. Že neveríte? Verte tomu, že tento názor čoskoro zmeníte.

Čítať viac

Hlavné výhody peletových kachlí

18. mája 2018

Peletové kachle predstavujú kombináciu vysokej účinnosti a pohodlia. Výhodou je, že palivo sa dopĺňa automaticky, čiže ho nemusíte zakaždým prikladať. Čo to však znamená v praxi? Zhruba jeden krát za týždeň stačí, ak nasypete pelety do zásobníku a na displeji nastavíte režim na vykurovanie, čiže zvolíte,

Čítať viac

Ten správny krb pre váš nízkoenergetický dom

07. mája 2018

Nízkoenergetické domy sú postavené so zreteľom na kontrolu teploty a s ohľadom na životné prostredie. Ako sú na tom tieto domy pri kúrení drevom? Krb je útulný a dodáva domu atmosféru domova, ale čo sa týka efektivity, krby na tom nie sú príliš dobre. Dôvodom je to, že práve krbom a komínom z domu uniká veľmi veľa teplého vzduchu.

Čítať viac

Sporák pre vašu letnú kuchyňu

07. mája 2018

Letná kuchyňa je miestom, kde môžete pripravovať skvelé jedlo, vychutnávať si ho a zabávať sa. V lete sme radi vonku a v správne vybavenej letnej kuchyni si môžeme užívať varenie aj mimo domu. Začlenenie klasického kuchynského vybavenia do letnej kuchyne je skvelý spôsob ako ju spraviť funkčnou, užitočnou, všestrannou aj zábavnou.

Čítať viac

Pec, krb alebo sporák vykuruje celý dom

07. mája 2018

Časy, keď sa v domoch kúrilo otvoreným ohňom sú už dávno preč. Otvorený oheň síce miestnosť ohrial, ale prevažná väčšina tepla ušla hore komínom. Takéto kúrenie bolo veľmi neefektívne, pretože spaľovanie si vyžadovalo veľké množstvo vzduchu a krb ťahal studený vzduch zvonka, čím vznikal prievan a zvyšok domu bol studený.

Čítať viac

Komín pre nízkoenergetický dom – jednoznačne ZOP

07. mája 2018

Pojem nízkoenergetická budova alebo nízkoenergetický dom predstavuje typ stavby, ktorá svojím dizajnom, použitými technológiami a materiálmi spotrebuje v porovnaní s tradičným alebo priemerným moderným domom menej energie z akéhokoľvek zdroja.

Čítať viac

Stavba krbovej obostavby krbu pomocou stavebno-izolačných dosiek

07. mája 2018

S príchodom chladnejších dní trávime čoraz viac času vnútri, schúlení pri krbe. Preto je dôležité, aby bol krb, ako ústredný bod obývačky, vkusný, moderný a poskytujúci čo najviac tepla. Dôležitú úlohu pri týchto faktoroch zohrávajú použité materiály nachádzajúce sa v bezprostrednom okolí krbu.

Čítať viac

Partneri