BLOG

Teplovodné vykurovanie vo vašom dome pomocou teplovodných kachieľ

10. septembra 2018

Každého z nás láka mať v obývačke vykurovanie s fascinujúcim pohľadom na praskajúci oheň. Jednou z možností sú práve teplovodné kachle, ktoré sú nielen nápadité, no okrem toho dokážu znížiť ročné náklady vynaložené za vykurovanie.

Čítať viac

Automatická regulácia horenia, zníženie spotreby paliva

10. septembra 2018

Proces horenia v krbu je ovplyvňovaný mnohými faktormi akými sú objem dreva, vlhkosť dreva, tvar ohniska či prívod vzduchu. Práve tieto faktory ovplyvňujú to, ako bude oheň horieť, ale i to, aké spaliny odchádzajú do komína. Dokonca, moderné typy ohnísk sú vybavené centrálnym prívodom vzduchu, ktorého hlavnou úlohou je previesť vzduch do ohniska z exteriéru či neobývanej miestnosti.

Čítať viac

Špičkové komíny bez kompromisov

10. septembra 2018

Ak sa rozhoduje pre stavbu komína, pravdepodobne túžite po špičkovom a zároveň jednoduchom komíne za prijateľnú cenu. Výber komínu nie je jednoduchá záležitosť, obzvlášť vtedy, ak si zakladáte na maximálnej funkčnosti, bezpečnosti a bezpochyby i neprekonateľnej životnosti.

Čítať viac

Austroflamm – riešenie pre nízkoenergetické stavby

10. septembra 2018

Klasické krbové kachle sú ideálnou voľbou predovšetkým do nezateplených chalúp či chát. Avšak, moderné nízkoenergetické stavby vyžadujú kachle, ktoré nedisponujú zrovna tým najvyšším výkonom. Existuje cenovo prijateľné riešenie, ktoré je vhodné i do nízkoenergetických stavieb?

Čítať viac

Leda, jedinečné spojenie liatiny a šamotu

10. septembra 2018

Pokiaľ nechcete vo svojom príbytku robiť žiadne kompromisy, ideálnou voľbou je vykurovanie v kombinácií liatiny a šamotu. Totiž, krbové kachle si nekupujeme každý deň, a práve preto by sme mali venovať ich výberu náležitú pozornosť!

Čítať viac

Wolfshöher – kvalitný nemecký šamot

10. septembra 2018

Vedeli ste o tom, že kachle vyrobené z materiálu akým je šamot, dokážu spoľahlivo vykurovať domácnosti, a to za každých okolností? Ich akumulačná schopnosť, ale i estetická úroveň je nenahraditeľná. Áno, klasický krb má oproti kachliam jedinečné čaro, no čo sa týka vykurovania, nepredstavuje príliš spoľahlivý zdroj tepla.

Čítať viac

Jediný komplexný systém pre krbárov

10. septembra 2018

Ak ste sa rozhodli kúriť za využitia krbu či krbových kachlí, pravdepodobne z dôvodu príjemného sálavého tepla, ktoré je pre ľudský organizmus prospešné. Či už ste sa rozhodli pre inštaláciu krbu do rodinného domu či na chatu, nikdy sa do stavby nepúšťajte sám!

Čítať viac

Krbové vložky – kompletný sortiment nájdete v ZOP plus

10. septembra 2018

Rozmýšľate o kúpe krbovej vložky, no máte strach, že nevyberiete správne? Ešte pred samotnou kúpou je dôležité ujasniť si, čo od krbovej vložky očakávate. Mali by ste brať ohľad na veľkosť miestnosti, ktorá bude vykurovaná, pretože by sa mohlo stať, že nevhodná veľkosť krbovej vložky skomplikuje prístup a vy si nebudete môcť poriadne priložiť.

Čítať viac

Peletové kachle plne nahradia krbové kachle na drevo

10. septembra 2018

Peletové kachle sú zárukou komfortu a vysokej účinnosti, a práve preto patria medzi najobľúbenejší produkt v oblasti vykurovania. Výhodou je, že palivo sa dopĺňa automatiky, čiže stačí, ak jeden krát za týždeň nasypete palety do zásobníku, nastavíte vykurovací režim a to, kedy sa kachle vypnú.

Čítať viac

Charnwood – kachle v anglickom štýle

10. septembra 2018

Ohniská, krby či moderné radiátory slúžili, ale i slúžia na vykurovanie našich obydlí. Vedeli ste o tom, že ich história siaha až do obdobia, keď človek po prvý krát skrotil oheň? Totiž už v 10. storočí sa do popredia dostala výroba kachlí, ktorých neúprosnou výhodou bolo najmä to, že dokázali udržať v miestnosti teplo, a to pokojne počas celého dňa.

Čítať viac

Partneri