BLOG

Austroflamm, rakúska kvalita kachlí

21. januára 2019

Každý, kto sa chystá kupovať kachle či krb, by si mal pred konečnou voľbou čo-to naštudovať. Najmä úplní laici vo svete krbov nech rozhodne nepodcenia výber vysnívaného krbu alebo kachlí. Nie je to malá investícia, a preto sa istotne oplatí staviť v prvom rade na preverenú kvalitu.

Čítať viac

Charnwood, anglický štýl tepla vášho domova

21. januára 2019

Ak práve zariaďujete dom či byt, určite premýšľate nad tým, v akom štýle bude vaša nová domácnosť. Či zvoliť skôr strohé, minimalistické prvky, alebo radšej niečo tradičnejšie. Aktuálne sa čoraz väčšej obľube teší anglický štýl bývania.

Čítať viac

Termoelektrický ventilátor ku kachliam

21. januára 2019

Poznáme mnoho typov kúrenia, pričom každý si môže zvoliť ten pre neho najzaujímavejší. Bez ohľadu na to, aký spôsob kúrenia preferujete, zrejme sa zhodneme na tom, že pre každého je najdôležitejšie, aby bolo kúrenie čo možno najefektívnejšie.

Čítať viac

Kompletný systém pre krbárov SKAMOTEC

21. januára 2019

Ak stavba krbu, tak taká, na ktorú sa možno spoľahnúť. Nech je krb stabilný, odolný a spoľahlivo nám vydrží slúžiť dlhé roky. Ale podľa čoho si správne vybrať a neurobiť chybu? Ako aj pri iných výrobkoch, tak i pri voľbe systému pre krby je prioritou sústrediť sa na rokmi i skúsenosťami overenú kvalitu.

Čítať viac

Podpaľovač, dôležitá súčasť krbu

21. januára 2019

Oheň bol odpradávna súčasťou našich životov, ktoré nám spríjemňoval a zjednodušoval. Bez ohňa by nebolo tepla, ani svetla, ba ani vareného jedla. Našťastie, rokmi sa technika zapaľovania ohňa zjednodušila, a tak si dnes vieme vďaka obyčajným zápalkám a rozmanitým podpaľovačom vyčarovať teplo domova doslova na počkanie.

Čítať viac

KRB VPLÝVA AJ NA VAŠE ZDRAVIE

21. januára 2019

Kto nežije v dome a na chatu tiež veľmi často nezavíta, zrejme nemá celkom predstavu o tom, ako sa v takomto obydlí vytápa v zimnom období. Nakoľko tu nefunguje centrálne bytové kúrenie, všetko je iba v rukách majiteľa nehnuteľnosti. Žiadne pohodlné návraty do teplej obývačky, ani stabilná teplota.

Čítať viac

Je dobré mať doma krb alebo krbové kachle?

21. januára 2019

Hoci už ani v domoch nežijeme tak, ako sa žilo kedysi – bez elektriny a ďalších výdobytkov modernej doby, stále má bývanie v rodinnom dome svoje špecifiká. Z tých však možno vyťažiť maximum a aj zdanlivé negatíva hravo premeniť na absolútne pozitívum.

Čítať viac

NEPODCEŇUJTE KVALITU KOMÍNA

21. januára 2019

Ako vyzerá moderný komín? Zložitá otázka. Pri pohľade na komíny naokolo totiž nie je na prvý pohľad vôbec zrejmé, v čom sa líšia komíny na novostavbách od tých starších. Je to však len prvotný dojem, po dôslednejšej analýze totiž ľahko prídeme na to, že  novopostavené komíny majú omnoho zložitejšiu konštrukciu, ktorá zodpovedá súčasným štandardom.

Čítať viac

Prírodné teplo v nízkoenergetickom dome

21. januára 2019

Bývať v nádhernom, priestrannom dome, kto by po tom netúžil? Áno, predstavy sú to krásne a je ľahké sa nimi „nakaziť“, ale realita už taká ružová nie je. Obzvlášť, keď si rozrátame, koľko bývanie v takom dome zhltne peňazí a času. Veru, upratovanie a vytápanie domu azda ani nemá konca…

Čítať viac

Som pripravený na vykurovaciu sezónu?

03. januára 2019

S jeseňou a chladným počasím prichádza každý rok nová vykurovacia sezóna, vďaka ktorej si doma dokážeme vykúzliť naozajstné teplo domova. Kúriť sa dá rôznymi spôsobmi, no teplo z rodinného krbu asi nič na svete  nenahradí. Samozrejme, nie každý má možnosť takto sa doma zahriať a to najmä ľudia, ktorí žijú v bytoch.

Čítať viac

Partneri