BLOG

Najlepšie riešenie pre vaše kúrenie

26. novembra 2018

Krbové kachle sú zväčša umiestnené v obývacej izbe, odkiaľ môžu dokonale vyhrievať celú domácnosť, a teda jednotlivé miestnosti v byte, resp. dome. Krbové vložky, ktoré sú v dnešnej dobe mimoriadne obľúbené, sú v podstate kachle s veľkými zasklenými dvierkami.

Čítať viac

Výhody kúrenia pevným palivom

26. novembra 2018

Stále viac a viac ľudí sa zamýšľa nad tým, aký typ vykurovania v ich dome, resp. byte bude z ekonomického hľadiska najefektívnejší. Správna voľba by mala byť vykonaná vo fáze návrhu, kedy je možné vypočítať a porovnať všetky možnosti z hľadiska účinnosti, aj keď nie vždy je možné tento úkon vykonať sprvoti.

Čítať viac

Krbové kachle - váš stred domácnosti

26. novembra 2018

Krbové kachle sa obvykle nevyužívajú ako jediný zdroj vykurovania, avšak ich funkciu oceníte najmä počas chladných zimných dní, ktoré sú už mimochodom v nedohľadne. Pýtate sa, či sú krbové kachle tou pravou voľbou aj pre vás? Čo by ste si mali všímať pri ich výbere?

Čítať viac

Ako správne kúriť v krbových kachliach

26. novembra 2018

Ak aj vy túžite po domácej „pohodičke“ pri tzv. živom ohni, ktorý dokáže navodiť tú pravú domácu atmosféru, a zároveň chcete krb využiť ako hlavný zdroj vykurovania, krbové kachle sú ideálnou voľbou, keďže splnia obe vaše požiadavky Ich zabudovanie do interiéru je v porovnaní s klasickými krbmi či krbovými vložkami niekoľkonásobne jednoduchšie aj rýchlejšie, keďže odborník dokáže tento úkon vykonať behom niekoľkých hodín.

Čítať viac

Krb v každom nízkoenergetickom dome

26. novembra 2018

Ako je zrejmé už podľa samotného názvu, nízkoenergetický dom má nižšiu spotrebu energie než klasický dom, avšak to neznamená, že ho netreba vykurovať. Pýtate sa, ako môžete vybrať správny vykurovací systém s ohľadom na primerané ročné náklady za energie?

Čítať viac

Pec, krb alebo sporák vám vykúria celý dom

26. novembra 2018

Ak aj vy premýšľate nad tým, aký spôsob vykurovania bude pre vašu nehnuteľnosť najideálnejší, mali by ste sa vopred poradiť s odborníkom, ktorý vám poradí s výberom, keďže aj takto môžete predísť finančným stratám či komplikáciám v súvislosti s nevhodne vybraným typom vykurovania.

Čítať viac

Najčastejšie otázky pri výbere krbových kachlí

26. novembra 2018

Pri výbere krbových kachlí, ako jedného z možných zdrojov vykurovania,  pamätajte v prvom rade na to, že ich vzhľad nie je tým najdôležitejším faktorom, na ktorý by ste mali hľadieť. Samozrejme to, ako krbové kachle zapadnú do vášho príbytku, hrá podstatnú úlohu a čiastočne ovplyvní aj váš konečný výber, no vopred by ste si mali odpovedať na nasledujúce otázky.

Čítať viac

Krbové kachle: lacné a romantické kúrenie

26. októbra 2018

Kto z nás by nemal zimomriavky pri pohľade na horiace drevo v krbe či krbových kachliach, najmä v chladnom zimnom počasí, kedy si užívame domácu pohodu? Totiž, v dnešnej dobe existuje niekoľko desiatok možností, ako doma zriadiť romantiku, a to za využitia krbových kachlí, ktoré sú mimoriadne obľúbené.

Čítať viac

Krbové kachle na pevné palivo vyhrejú interiér bez ohľadu na dodávky elektriny a plynu

26. októbra 2018

Praskajúci oheň v krbe má neopísateľné čaro. Jedinečným spôsobom dotvára útulnú atmosféru, najmä v chladnom zimnom počasí, ktoré je už mimochodom v nedohľadne. Nezáleží na tom, či bývate v dome alebo na chalupe, krbové kachle sú skvelým doplnkom, vďaka ktorému budete mať úsmev na tvári zakaždým, ako prídete z práce domov.

Čítať viac

Krbové kachle, stále s dokonalejším spaľovaním a vyššou účinnosťou

26. októbra 2018

Ak sa chystáte zakúpiť vytúžené krbové kachle, dajte si maximálny pozor pri ich výbere. Existuje totiž množstvo rôznych druhov kachlí, ktoré sa odlišujú najmä výkonom, materiálom či technológiou spaľovania. Je samozrejme na vás, ktorému materiálu dáte prednosť vy, keďže všetko má svoje „pre“ a „proti“.

Čítať viac

Partneri