BLOG

Pelety alebo pevné palivo?

26. novembra 2018

Zima je pomaly, ale isto v nedohľadne, a práve preto mnohí z nás začínajú premýšľať nad tým, aký spôsob vykurovania bude najvhodnejší. Počuli ste o peletách? O čo vlastne ide? Ak aj vás zaujíma to, či je vhodné vykurovať peletami alebo tuhým palivom, nechajte sa inšpirovať nasledujúcimi radami, vďaka ktorým si výber uľahčíte aj vy.

Čítať viac

Chcem krb do bytu. Čo by som mal pred tým vedieť?

26. novembra 2018

Biokrby, ktoré sú súčasným trendom, majú s ohľadom na vykurovanie množstvo úžasných vlastností, ktoré si okamžite zamilujete aj vy. V prvom rade nie sú závislé na prívode elektrického prúdu ani plynu, čiže ročne môžete ušetriť niekoľko percent za výdavky na energie.

Čítať viac

Najlepšie riešenie pre vaše kúrenie

26. novembra 2018

Krbové kachle sú zväčša umiestnené v obývacej izbe, odkiaľ môžu dokonale vyhrievať celú domácnosť, a teda jednotlivé miestnosti v byte, resp. dome. Krbové vložky, ktoré sú v dnešnej dobe mimoriadne obľúbené, sú v podstate kachle s veľkými zasklenými dvierkami.

Čítať viac

Výhody kúrenia pevným palivom

26. novembra 2018

Stále viac a viac ľudí sa zamýšľa nad tým, aký typ vykurovania v ich dome, resp. byte bude z ekonomického hľadiska najefektívnejší. Správna voľba by mala byť vykonaná vo fáze návrhu, kedy je možné vypočítať a porovnať všetky možnosti z hľadiska účinnosti, aj keď nie vždy je možné tento úkon vykonať sprvoti.

Čítať viac

Krbové kachle - váš stred domácnosti

26. novembra 2018

Krbové kachle sa obvykle nevyužívajú ako jediný zdroj vykurovania, avšak ich funkciu oceníte najmä počas chladných zimných dní, ktoré sú už mimochodom v nedohľadne. Pýtate sa, či sú krbové kachle tou pravou voľbou aj pre vás? Čo by ste si mali všímať pri ich výbere?

Čítať viac

Ako správne kúriť v krbových kachliach

26. novembra 2018

Ak aj vy túžite po domácej „pohodičke“ pri tzv. živom ohni, ktorý dokáže navodiť tú pravú domácu atmosféru, a zároveň chcete krb využiť ako hlavný zdroj vykurovania, krbové kachle sú ideálnou voľbou, keďže splnia obe vaše požiadavky Ich zabudovanie do interiéru je v porovnaní s klasickými krbmi či krbovými vložkami niekoľkonásobne jednoduchšie aj rýchlejšie, keďže odborník dokáže tento úkon vykonať behom niekoľkých hodín.

Čítať viac

Krb v každom nízkoenergetickom dome

26. novembra 2018

Ako je zrejmé už podľa samotného názvu, nízkoenergetický dom má nižšiu spotrebu energie než klasický dom, avšak to neznamená, že ho netreba vykurovať. Pýtate sa, ako môžete vybrať správny vykurovací systém s ohľadom na primerané ročné náklady za energie?

Čítať viac

Pec, krb alebo sporák vám vykúria celý dom

26. novembra 2018

Ak aj vy premýšľate nad tým, aký spôsob vykurovania bude pre vašu nehnuteľnosť najideálnejší, mali by ste sa vopred poradiť s odborníkom, ktorý vám poradí s výberom, keďže aj takto môžete predísť finančným stratám či komplikáciám v súvislosti s nevhodne vybraným typom vykurovania.

Čítať viac

Najčastejšie otázky pri výbere krbových kachlí

26. novembra 2018

Pri výbere krbových kachlí, ako jedného z možných zdrojov vykurovania,  pamätajte v prvom rade na to, že ich vzhľad nie je tým najdôležitejším faktorom, na ktorý by ste mali hľadieť. Samozrejme to, ako krbové kachle zapadnú do vášho príbytku, hrá podstatnú úlohu a čiastočne ovplyvní aj váš konečný výber, no vopred by ste si mali odpovedať na nasledujúce otázky.

Čítať viac

Krbové kachle: lacné a romantické kúrenie

26. októbra 2018

Kto z nás by nemal zimomriavky pri pohľade na horiace drevo v krbe či krbových kachliach, najmä v chladnom zimnom počasí, kedy si užívame domácu pohodu? Totiž, v dnešnej dobe existuje niekoľko desiatok možností, ako doma zriadiť romantiku, a to za využitia krbových kachlí, ktoré sú mimoriadne obľúbené.

Čítať viac

Partneri