BLOG

Austroflamm, rakúska kvalita kachlí

03. januára 2019

Chystáte sa v blízkej dobe kupovať krb alebo kachle a vôbec nič o nich zatiaľ neviete? Kúpa takéhoto vykurovacie zariadenia nie je malá investícia a preto je dôležité dbať najmä na kvalitu. Väčšina rakúskych výrobkov sa môže pýšiť výbornou kvalitou, pričom sem zaradujeme aj značku Austroflamm.

Čítať viac

Charnwood, anglický design kachlí u vás doma

03. januára 2019

Domácnosť si môže každý človek zariadiť podľa vlastného vkusu, ktorý sa mu páči. To isté platí aj v prípade vykurovacieho zariadenia v dome, ako je napríklad krb alebo kachle. Tie sú súčasťou nielen starších tradičných domov, v ktorých žijú staršie generácie ľudí, ale aj moderných stavieb.

Čítať viac

Teplo vášho domova počas mrazov s krbom Austrfolamm

03. januára 2019

Krby patrili už v minulosti k obľúbeným vykurovacím zariadeniami a dnes to nie je inak. Kozuby si nachádzajú svoje miesta nielen v tradičných či starších domoch, ale aj v moderných interiéroch.Tomuto stavu sa ani nečudujeme, prirodzený oheň a pohľad na praskajúce drevo nedokáže nahradiť elektrické kúrenie a ani žiadny iný spôsob udržiavania tepla.

Čítať viac

Staviame teplo vášho domova

03. januára 2019

Zapáliť počas zimy oheň vo vlastnom krbe je túžbou mnohých ľudí. Oddávať sa po večeroch romantike a oddychu v prítomnosti kozubu je lákavé nielen pre staršie, ale aj mladšie generácie . Je preto úplne normálne, že krby, kachle a pece sú súčasťou nielen tradičných starších, ale ja moderných domov postavených len nedávno.

Čítať viac

KRB JE SRDCE VÁŠHO DOMU

03. januára 2019

V dnešnej dobe je veľmi ťažké nájsť rodinný dom, ktorý by nemal vlastné vykurovanie. Hoci teplo domova dokážeme vyrobiť  rôznymi spôsobmi, práve krb je tým pravým srdcom každého domu. Večerné zohrievanie sa pri ohni neobľubujú len mladé zamilované páry, ale aj staršie generácie či deti.

Čítať viac

Kvalita kachlí je veľmi dôležitá

03. januára 2019

Kachle sú dnes súčasťou mnohých domácností, ktoré nechcú byť závislé na vykurovaní externými dodávateľmi tepla. Ponuka týchto zariadení je v dnešnej dobe naozaj pestrá a môžeme povedať, že sa neustále zväčšuje. Aj to je dôvod, prečo je výber a rozhodovanie o nákupe tohto vykurovacieho systému stále zložitejšou záležitosťou, pri ktorej by si mali dať zákazníci poradiť.

Čítať viac

KRBY A KACHLE, ZDROJ TEPLA V NIZKOENERGETICKOM DOME

03. januára 2019

V dnešnej modernej dobe sa už nestavajú len klasické domy, ale aj tie nízkoenergetické. Čoraz viac ľudí vsádza na tento typ domu, ktorý už z názvu hovorí o tom, že ľudia v ňom spotrebujú menej energií a tým pádom za ne aj menej zaplatia.

Čítať viac

Ako správne čistiť kachle alebo krby

03. januára 2019

S príchodom jesene sa v mnohých domácnostiach začína vykurovacia sezóna, ktorá trvá niekoľko mesiacov. Ľudia v bytoch nemajú s kúrením žiadne starosti, no pri živote v rodinnom dome to je o niečom inom. Keďže pohľad na rozpálený krb je niečo, čoho sa mnohí nedokážu za žiadnych okolností vzdať, zaobstarajú si krb alebo kachle aj so všetkými starosťami, ktoré prinášajú.

Čítať viac

Pelety alebo pevné palivo?

26. novembra 2018

Zima je pomaly, ale isto v nedohľadne, a práve preto mnohí z nás začínajú premýšľať nad tým, aký spôsob vykurovania bude najvhodnejší. Počuli ste o peletách? O čo vlastne ide? Ak aj vás zaujíma to, či je vhodné vykurovať peletami alebo tuhým palivom, nechajte sa inšpirovať nasledujúcimi radami, vďaka ktorým si výber uľahčíte aj vy.

Čítať viac

Chcem krb do bytu. Čo by som mal pred tým vedieť?

26. novembra 2018

Biokrby, ktoré sú súčasným trendom, majú s ohľadom na vykurovanie množstvo úžasných vlastností, ktoré si okamžite zamilujete aj vy. V prvom rade nie sú závislé na prívode elektrického prúdu ani plynu, čiže ročne môžete ušetriť niekoľko percent za výdavky na energie.

Čítať viac

Partneri