BLOG

Austroflamm – riešenie pre nízkoenergetické stavby

10. septembra 2018

Klasické krbové kachle sú ideálnou voľbou predovšetkým do nezateplených chalúp či chát. Avšak, moderné nízkoenergetické stavby vyžadujú kachle, ktoré nedisponujú zrovna tým najvyšším výkonom. Existuje cenovo prijateľné riešenie, ktoré je vhodné i do nízkoenergetických stavieb?

Čítať viac

Leda, jedinečné spojenie liatiny a šamotu

10. septembra 2018

Pokiaľ nechcete vo svojom príbytku robiť žiadne kompromisy, ideálnou voľbou je vykurovanie v kombinácií liatiny a šamotu. Totiž, krbové kachle si nekupujeme každý deň, a práve preto by sme mali venovať ich výberu náležitú pozornosť!

Čítať viac

Wolfshöher – kvalitný nemecký šamot

10. septembra 2018

Vedeli ste o tom, že kachle vyrobené z materiálu akým je šamot, dokážu spoľahlivo vykurovať domácnosti, a to za každých okolností? Ich akumulačná schopnosť, ale i estetická úroveň je nenahraditeľná. Áno, klasický krb má oproti kachliam jedinečné čaro, no čo sa týka vykurovania, nepredstavuje príliš spoľahlivý zdroj tepla.

Čítať viac

Jediný komplexný systém pre krbárov

10. septembra 2018

Ak ste sa rozhodli kúriť za využitia krbu či krbových kachlí, pravdepodobne z dôvodu príjemného sálavého tepla, ktoré je pre ľudský organizmus prospešné. Či už ste sa rozhodli pre inštaláciu krbu do rodinného domu či na chatu, nikdy sa do stavby nepúšťajte sám!

Čítať viac

Krbové vložky – kompletný sortiment nájdete v ZOP plus

10. septembra 2018

Rozmýšľate o kúpe krbovej vložky, no máte strach, že nevyberiete správne? Ešte pred samotnou kúpou je dôležité ujasniť si, čo od krbovej vložky očakávate. Mali by ste brať ohľad na veľkosť miestnosti, ktorá bude vykurovaná, pretože by sa mohlo stať, že nevhodná veľkosť krbovej vložky skomplikuje prístup a vy si nebudete môcť poriadne priložiť.

Čítať viac

Peletové kachle plne nahradia krbové kachle na drevo

10. septembra 2018

Peletové kachle sú zárukou komfortu a vysokej účinnosti, a práve preto patria medzi najobľúbenejší produkt v oblasti vykurovania. Výhodou je, že palivo sa dopĺňa automatiky, čiže stačí, ak jeden krát za týždeň nasypete palety do zásobníku, nastavíte vykurovací režim a to, kedy sa kachle vypnú.

Čítať viac

Charnwood – kachle v anglickom štýle

10. septembra 2018

Ohniská, krby či moderné radiátory slúžili, ale i slúžia na vykurovanie našich obydlí. Vedeli ste o tom, že ich história siaha až do obdobia, keď človek po prvý krát skrotil oheň? Totiž už v 10. storočí sa do popredia dostala výroba kachlí, ktorých neúprosnou výhodou bolo najmä to, že dokázali udržať v miestnosti teplo, a to pokojne počas celého dňa.

Čítať viac

Vyberme si správny komínový systém

03. septembra 2018

Staviate si nový dom, alebo jednoducho renovujete? Komín je ten, čo vám robí problémy? V tomto článku sa preto zameriame na komínový systém a na to, načo každá jedna časť v komíne slúži. Takto budete mať väčší rozhľad a budete sa môcť posunúť ďalej. Tak poďme na to.

Čítať viac

Aký komín realizovať pri stavbe krbu. Nerezový, alebo šamotový?

03. septembra 2018

Technológie idú dopredu a s nimi aj svet stavebnín. Preto ak sa chystáte na stavbu komínu, je dobré sa o nich čo to dozvedieť. Momentálne je dostupný komínový systém nerezový, šamotový alebo keramický, pričom najväčší rozdiel je hlavne cenový. Ktorý komín by ale bolo vhodné zvoliť práve do vášho domu?

Čítať viac

Vložky z nehrdzavejúcej ocele a komínové systémy. Aké sú ich výhody?

03. septembra 2018

Milujete svoj komín a celkovo komínový systém. Samo o sebe ako inak by sa predsa dostal Mikuláš do vášho domu a dal vám to, po čom túžite?  A kto by vás zohrial počas tuhých zím? Tak ako je komín úžasnou vecou, môže byť aj nočnou morou.

Čítať viac

Partneri