Termoelektrický ventilátor ku kachliam

Termoelektrický ventilátor ku kachliam

Poznáme mnoho typov kúrenia, pričom každý si môže zvoliť ten pre neho najzaujímavejší. Bez ohľadu na to, aký spôsob kúrenia preferujete, zrejme sa zhodneme na tom, že pre každého je najdôležitejšie, aby bolo kúrenie čo možno najefektívnejšie.

Ak na výhrev príbytku používate kachle, možno ste už zauvažovali aj o termoelektrickom ventilátore. Akú rolu zohráva pri kúrení kachľami?

Termoelektrický ventilátor – áno/nie?

Výhrevné telesá, ktoré používame na vykurovanie, sú jednoznačným príkladom, aké dôležité je dbať na ich maximálnu účinnosť. Ľudia žijúci v rodinných domoch, ktorí si ich často vytápajú sami, dbajú na to snáď najviac. Každý, kto kúri namiesto radiátorov krbom či kachľami, dobre vie, že tento spôsob vykurovania, má množstvo nesporných výhod a úspor. Na ich stopercentnú účinnosť vplýva viacero faktorov – správne umiestnenie kachlí v miestnosti, výber kachlí s dostatočným výkonom, ako aj vhodne vedený komín. Toto sú základné okolnosti, ktoré máme vo svojich rukách. Ak ich nepodceníme, máme záruku, že efektivitu kúrenia kachľami zvýšime.

Teplo na maximum

Po správnom výbere kachlí, ich dobrom umiestnení v miestnosti a tiež kontrole, či je s komínom všetko v poriadku, prichádzajú na rad sekundárne záležitosti a príslušenstvo, ktoré môžu rovnako napomôcť lepšiemu vykurovaniu v dome. Najmä, ak máte pocit, že teplota v miestnosti by mohla byť vyššia, respektíve nie je rozložená rovnomerne, je čas obzrieť sa po ventilátore. Keďže výhrev kachlí zaberie určitý čas, taktiež aj následné nahriatie vzduchu v danej izbe, možno tento proces urýchliť termoelektrickým ventilátorom. Stačí ho umiestniť v blízkostí kachlí a zapnúť. Teplý vzduch z okolia kachlí bude teplý vzduch rozháňať rovnomerne po celej miestnosti,  aj do rohov, ktoré konečne neostanú chladné.

Výhodou termoelektrického ventilátora je tiež to, že dokáže rozhýbať vzduch v celej miestnosti, takže sa vyhnete neželanému ťažkému vzduchu, ktorý by inak iba stál. Ak chcete mať istotu, že  ventilátor skutočne funguje tak, ako by mal, jeho výber nepodceňte a stavte na kvalitu i odporúčania.

Partneri