Stavby

- poradenstvo a konzultácie výberu a stavby krbov

- architektonické návrhy krbov

- realizácie krbov a pecí

- návrhy a realizácie komínových systémov

- predaj krbov, krbových vložiek a materiálu


Produkty svetových značiek

 

Od prvého návrhu až po prvý oheň...Krb? Prečo nie?

Na začiatku je iba malá myšlienka, ktorá postupom času nadobúda konkrétnu podobu a nakoniec vyústi do konkrétneho projektu: Krb sa nekupuje tak jednoducho podľa katalógu alebo podľa nálady. Takéto rozhodnutie potrebuje čas, ktorý sa neskôr mnohonásobne zúročí. Aby mal Váš krb úspech, dôverujte nášmu projektantovi, ktorý môže do Vášho projektu vniesť svoje technické know-how a celú svoju kreativitu. Pred návrhom Vášho krbu sa s Vami porozpráva, vypočuje Vás, a tak môže do svojich plánov zahrnúť Vaše predstavy ako aj Váš životný štýl, aby nakoniec dodal ucelený výsledok, ktorý plne zodpovedá Vašim predstavám. Takže náš projektant Vám môže lepšie objasniť technické aspekty, môže Vás upozorniť na otázky bezpečnosti krbov a v neposlednom rade Vám môže byť nápomocný pri optimálnom používaní Vášho krbu.

Krb? Prečo vlastne nie.

 

Nekupujte mačku vo vreci! Plánovanie výstavby krbu je dôležité. Snívate o krbe vo Vašom domove... ale ako ten pravý krb pre Vás nájsť?

Ten Váš krb určite nestojí niekde v predajni alebo vo výstavnom stánku, presne s Vašou podlahou, obývačkou alebo s Vašou farbou steny. To by bolo nudné.

Naplánujeme krb, pec iba pre Vás – Váš originál, podľa Vašich predstáv. Aby ste nespravili zlé rozhodnutie a nemuseli sa potom možno celý život pozerať na nie celkom dokonalý krb, zhotovíme pre Vás vizualizáciu toho Vášho krbu. To znamená, že budete vidieť Váš budúci krb vo Vašej obývačke ako na fotke.

Krb? Prečo vlastne nie.

 

Spoľahlivý kachliar ovláda devätoro remesiel

Ani ten najkrajší krb alebo najkrajšia pec Vám nebude slúžiť, ak budú zhotovené neodborne. Z tohto dôvodu pracujeme iba s odborne spôsobilým personálom. Prečo je samotná realizácia najdôležitejšia? Príklad: Ak Vám nevyučený robotník alebo „fuškár“ nakrivo obloží keramickým obkladom Vašu kúpeľňu, nebude to vyzerať dobre a do kúpeľne prípadne nedáte kúpeľňový nábytok. Keď Vám nevyučený robotník nesprávne položí škridlu na dom, pripravte si hrniec na vodu pri prvej búrke – ale čo sa stane, ak Vám nevyučený robotník nesprávne zhotoví krb, pec? Jeho sympatia bude to posledné, na čo si potom človek spomenie.

Prosím myslite na fakt, že vo Vašom krbe, kachliach alebo peci dochádza ku skutočnému horeniu dreva pri teplotách spaľovania až do 900 °C (podľa typu ohniska), horúce spaliny napĺňajú ohnisko, vzniká oxid uhoľnatý... Ak sa tu stane chyba, nepôjde len o drobnú nerovnosť kdesi v kúpeľni, práve naopak, obzvlášť môže dôjsť k zníženiu Vašej bezpečnosti a k ohrozeniu Vášho zdravia a zdravia Vašich blízkych. Práve neodborný a nesprávne realizovaný odvod spalín spolu s nesprávnym odstupom od horľavých materiálov (drevo, sadrokartón) a iných statických stavebných konštrukcií v kombinácii s nevhodne použitými materiálmi sú každoročne najčastejšie príčiny požiarov v rodinných domoch.

Krb? Prečo vlastne nie.